Isınma Ücretleri Hakkında Bilgilendirme.

Değerli abonelerimiz;

Vakfımız kurulduğu günden bu yana kar amacı gütmeden hizmet odaklı çalışmalarını sürdürmüştür. 20 yıllık bir süreci beraber bir çok zorluğu aşarak yaşadık. Sizler de son 16 yıl boyunca bölgemizde çıkan “Termal Su”dan elde ettiğimiz “jeotermal Isıtma Sistemi”ile ısınmaktasınız. Bölgemizde de bir çok işyeri ve otelde bu sistemden faydalanmaktadır.
Vakfımız elde ettiği gelirler ile öncelikle başlangıçtan bu yana yeraltı şebekesine,ısı merkezine ve termal su kuyularına yaptığı yatırımlar ile yaklaşık 1500 konut eşdeğeri (otel ve işyerleri dahil) aboneye hizmet verir hale gelmiştir. Yapılan bu yatırımlar karşılığı Güre Bölgesinde vatandaşlar ucuz ve temiz ısınma hizmeti almalarının yanı sıra bölgede emlak fiyatları da Jeotermal Enerji’nin getirdiği artı değer ile artmış ve Güre ,Körfezimizin en değerli ve talep gören yerlerinden biri olmuştur.
Süreç içerisinde Vakfımız bine yakın başarılı üniversite öğrencisine öğrenim bursu vermiş ve bölgemizin Turistik tesislerinin kalifiye elaman ihtiyacını göz önüne alarak 750 öğrenci kapasiteli “Anadolu Turizm Meslek Lisesi”inşaatının kaba bölümünü tamamlayarak T.C Milli Eğitim Bakanlığına bağışlamıştır. Bu dönem içerisinde Vakıf yöneticileri ve mütevelli heyeti hiçbir şekilde ücret almamış ve talep etmemişlerdir.
Tabiki bu “Isıtma Sistemi”mizin devamlılığını sağlamakta en önemli sorumluluğumuzdur.Bu bağlamda övündüğümüz ve gurur duyduğumuz “TÜRKİYE’NİN EN UCUZ” ısınma sistemi olma özelliğimizi korumak ilk önceliğimiz olmakla beraber maalesef tüm Dünya’da ve ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon , artan elektrik enerjisi fiyatları ki en önemli gider kalemimizdir çünkü evlerinize gelen ısınma hizmeti için “Termal Su” ve evlerinize pompalanan” Termal Su ile ısıtılmış su” büyük ve güçlü elektirik ile çalışan pompalar ile size ulaşmaktadır. Tüm işletme maliyetlerimizin de (işçilik,bakım,onarım) yüksek oranda artmasından dolayı yıllık ısınma ücretlerine zam yapmak zorunda kalmıştık.Daha önce açıkladığımız yıllık 100 m2 birim konut başına 6860 TL olan ısınma fiyatımızı siz değerli abonelerimizden gelen yoğun tepki üzerine yıllık 5328 TL ‘ye indirme kararı aldık. Bu rakamda daha önce olduğu gibi 2 eşit taksitte Ekim ve Mart aylarında tahsil edilecektir. Ayrıca Vakfımız ödeme kolaylığı açısında Kredi Kartına Taksit Uygulamasına da başlamıştır.Bu rakam ile yine Güre “TÜRKİYE’NİN EN UCUZ ISINAN” bölgesi olmaya devam edecektir.
Bu durumu siz değerli abonelirimizin anlayışla karşılayacağını umarak saygılarımızı sunarız.

GÜRE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI YÖNETİM KURULU

Hemen ara